Pozostałe aktualności

Kto zaprojektuje i wykona wieżę na szczycie Białej Góry?

  • 06-05-2021
  • Autor: Artur Lawrenc
Projekt „Odra dla turystów 2020 – lubuskie przystanie, obszar L” rusza do przodu po tym, jak ogłoszony został przetarg na wykonawcę zadania, który zaprojektuje, jak również wybuduje wszystkie jego elementy
 
Dotarcie do tego momentu było wyjątkowo trudnym i wieloletnim procesem, dla którego nie byłoby otwartej drogi, gdyby nie praca, zaangażowanie i przychylność konkretnych osób, którym dziś dziękuje Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska.
 
- Wychowany w Bobrownikach, a dziś będący Senatorem Władysław Komarnicki od początku pomagał nam w tym, żeby te plany miały szansę powodzenia. Tak ideą tą zachwycił się Marszałek Marcin Jabłoński, który oficjalnie jesienią poprzedniego roku na terenie przystani przy Bobrownikach przekazał czek na prawie 6 mln zł dofinansowania. Dziękuję Radnej Wojewódzkiej Beacie Kulczyckiej, naczelnik Wydziału Programowania i Promocji w nowosolskim magistracie, która od lat sprawia, że sny o odrzańskiej turystyce stają się faktem. Dziękuję Jackowi Milewskiemu, Prezydentowi Nowej Soli, która przyjęła rolę lidera projektu, współpracownikom z mojego Urzędu i pracownikom reprezentującym pozostałych partnerów tego wielowątkowego zadania – wymienia Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska.
 
Projekt „Odra dla turystów 2020 – lubuskie przystanie, obszar L” zakłada:
  • budowę 30-metrowej wieży widokowej na szczycie Białej Góry;
  • powstanie infrastruktury edukacyjno-rekreacyjnej przy przystani w Bobrownikach oraz 40 miejsc postojowych w pobliżu przepompowni;
  • zagospodarowanie terenu przy przystaniach w Siedlisku, Starej Wsi i przy marinie w Nowej Soli.
Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 20 maja. Planowany harmonogram prac wygląda następująco: wykonanie dokumentacji technicznej wraz z pozwoleniem na budowę do 31 stycznia 2022 roku; realizacja inwestycji wraz z pozwoleniem na użytkowanie do 31 października 2022 roku.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją