konopnick

Przetarg na przebudowę ulicy Konopnickiej w Modrzycy na finiszu. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm Sowa i Fuchs.

Wartość robót zaoferowana przez konsorcjum to 2,9 mln złotych. W tej chwili trwa sprawdzanie ofert. Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń umowa z wykonawcą zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni. Roboty ruszą w marcu. Planowany termin zakończenia prac to 30 września.

Inwestycja jest współfinansowana w połowie (1,45 mln zł) ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Przypomnijmy, że ulica Konopnickiej jest jednym z najdłuższych odcinków dróg w Modrzycy. Swój początek ma przy skrzyżowaniu z drogą powiatową w kierunku Nowej Soli, a koniec przy granicy miejscowości koło mostu nad Czarną Strużką. Właśnie na ten trakt „spływa” ruch z większości ulic osiedlowych. Obecnie droga nie ma chodników i kanalizacji deszczowej, jest zbyt wąska, w wielu miejscach brakuje oświetlenia.

Projekt przewiduje umocnienie podłoża oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej. Oprócz tego będą wybudowane chodniki i ścieżki rowerowe. Planuje się także instalację oświetlenia ulicznego.

- Przed nami duża inwestycja. Przebudowujemy przeszło kilometr głównej drogi przebiegającej przez Modrzycę. Z pewnością będą utrudnienia w ruchu, problemy z dojazdami do posesji, dlatego już dziś proszę mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość. Za siedem miesięcy będziemy mieli drogę z prawdziwego zdarzenia, na którą czekaliśmy od lat – mówi Barbara Wróblewska, Wójt Gminy Otyń.

bip

uczen_na_piatke_
uczen_najlepsza
wyrownywanie_szans

Lubuskie warte zachodu

orlik2012
Związek Międzygminny Eko-Przyszłość