wizualizacja_2

Do połowy roku będzie wiadomo, czy gmina otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej na budowę przedszkola w Otyniu. – Nie zasypiamy gruszek w popiele i już ogłosiliśmy przetarg. Przedszkole zacznie działać od września – zapowiada Barbara Wróblewska, Wójt Gminy Otyń.

- To będzie jedno z najnowocześniejszych przedszkoli w okolicy. Zaprojektowaliśmy nawet innowacyjne systemy wspomagania nauczania dla dzieci niedosłyszących. Budynek będzie wyposażony w nowe pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy – dodaje B. Wróblewska.


Pełna nazwa projektu to „Inwestycja w przyszłość - przebudowa i rozbudowa szkoły w Otyniu o przedszkole”. Wartość całej inwestycji to 1 milion 304 tysiące złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej może wynieść 1 milion 108 tysięcy złotych, czyli 85% wartość całej inwestycji.


Projekt polega na przebudowie i rozbudowie Zespołu Szkół w Otyniu o przedszkole. Projektowana rozbudowa będzie miała kształt prostokątny o kubaturze 970 metrów sześciennych i powierzchni całkowitej rozbudowy 446 metrów kwadratowych. Będzie to obiekt jednokondygnacyjny, przykryty dachem płaskim. Swoją formą, kształtem oraz kolorystyka będzie nawiązywał do istniejącej zabudowy. Budynek zaprojektowano dla 100 dzieci. Dodatkowo zaplanowano zakup niezbędnego wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych.


Przedszkole zostanie dobudowane do ściany szkoły od strony budynku "nauczycielskiego".

- Wyniki konkursu poznamy najpóźniej w połowie roku. Konkurencja jest duża, bo o dofinansowanie ubiega się aż 26 beneficjentów. Jestem jednak dobrej myśli – mówi B. Wróblewska.

bip

uczen_na_piatke_
uczen_najlepsza
wyrownywanie_szans

Lubuskie warte zachodu

orlik2012
Związek Międzygminny Eko-Przyszłość