kosciuszki_przed

Kolejna ważna inwestycja drogowa w naszej gminie. W marcu rozpocznie się przebudowa ulicy Kościuszki w Otyniu.

W tej chwili trwa przetarg. Najtańszą ofertę (2,5 mln zł) złożyła firma Pabex. Po ocenie ofert zostanie podpisana umowa z wykonawcą.
Przebudowa ulicy Kościuszki w Otyniu będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie 63%. Według wstępnego harmonogramu przebudowa ruszy i zakończy się w 2017 roku.

Projekt polega na przebudowie nawierzchni drogi. Na odcinku od rynku do skrzyżowania z ul. Lipową istniejąca kostka zostanie przełożona, a podłoże wzmocnione. Natomiast na odcinku od wspomnianego skrzyżowania do cmentarza będzie położony nowy dywanik asfaltowy. Dodatkowo będą zamontowane nowe lampy, wybudowane chodniki, ścieżki rowerowe i odwodnienie.

- W ubiegłym roku zakończyliśmy budowę ulicy Nowosolskiej i Chrobrego. Teraz przyszła kolej na drugi odcinek tej drogi, czyli ulicę Kościuszki. Cieszę się, że na obydwa przedsięwzięcia pozyskaliśmy dofinansowanie. Bo to oznacza, że do każdej wydanej złotówki dołożono nam drugą złotówkę – mówi Barbara Wróblewska, Wójt Gminy Otyń - Droga przez Otyń to wizytówka naszej gminy. Remontując ją nie tylko zmieniamy wizerunek, ale poprawiamy bezpieczeństwo pieszych, czy rowerzystów.

bip

uczen_na_piatke_
uczen_najlepsza
wyrownywanie_szans

Lubuskie warte zachodu

orlik2012
Związek Międzygminny Eko-Przyszłość