logo_sesja_1


Pierwsza w Powiecie nowosolskim Rada Seniorów – w Otyniu

14 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Otyniu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Seniorów w Otyniu, które zgodnie z uchwałą Rady Gminy Otyń otworzyła Barbara Wróblewska Wójt Gminy Otyń.


Podczas posiedzenia dokonano wyboru zarządu Rady, w skład którego weszły: Alicja Kobiałka Przewodnicząca, Romana Zawadzka - Zastępca Przewodniczącej oraz Maria Królik - Sekretarz Rady. Gratulacje Paniom złożyły Aneta Smolicz Przewodnicząca Rady Gminy Otyń oraz Barbara Wróblewska Wójt Gminy Otyń.

Jest to pierwsza w powiecie nowosolskim taka inicjatywa i bardzo się cieszę z tego, że nasi seniorzy pragną brać czynny udział w życiu społeczności lokalnej. Do tej pory w gminie Otyń zrealizowano aż pięć projektów, które obejmowały również grupę seniorów 60+. Rada Seniorów jest właśnie efektem końcowym jednego z projektów. Zawsze podkreślam, że seniorzy są dla mnie bardzo ważni. Darzę ich ogromnym szacunkiem i z chęcią wspieram ich działania – mówi Wójt Gminy Otyń.

Rada Seniorów jest organem doradczym i opiniującym, posiada swój statut uchwalony przez Radę Gminy Otyń.

Nie było łatwo, przygotowania trwały parę miesięcy, uczestniczyliśmy w szkoleniach, warsztatach i spotkaniach. Jesteśmy wdzięczni, że Pani Wójt umożliwiła nam to wszystko
i pomogła we wszystkich staraniach – mówi Alicja Kobiałka Przewodnicząca Rady Seniorów w Otyniu.

Najbliższe posiedzenie zaplanowano na maj. Będzie to pierwsze merytoryczne spotkanie, podczas którego Panie zamierzają spotkać się z Wójt Gminy Otyń,
Radą Gminy Otyń, przedstawicielami opieki społecznej, centrum kultury
i stowarzyszeniami w sprawie wypracowania planu działania Rady Seniorów
i harmonogramu prac.

W skład Rady Seniorów w Otyniu weszły:

  1. Bilińska Ewa
  2. Cyrulik Izabela
  3. Kanclerz Bogumiła
  4. Kobiałka Alicja
  5. Królik Maria
  6. Strzelczyk Aniela
Zawadzka Romana

bip

uczen_na_piatke_
uczen_najlepsza
wyrownywanie_szans

Lubuskie warte zachodu

orlik2012
Związek Międzygminny Eko-Przyszłość