Aktualności

doyn1

W Otyniu odbyły się gminne dożynki. Był barwny korowód, tradycyjne dzielenie chlebem, konkurs wieńców, występy rodzimych i zagranicznych zespołów. W imprezie uczestniczyli także nasi niemieccy, ukraińscy i słowaccy partnerzy

Więcej…

doynki_2011Będzie tradycyjny ceremoniał dzielenia chleba, występ zespołów ludowych, tanecznych z partnerskich gmin i inne atrakcje. W niedzielę 4 września odbędą się Dożynki Gminne

Choć główne uroczystości rozpoczną się w niedzielę 4 września, już w sobotę o 11.00 odbędzie się msza święta w intencji rolników w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu z udziałem delegacji sołectw, starostów dożynek, Wójta Gminy radnych i zaproszonych gości.

Więcej…

orlik_2012Nowoczesny kompleks sportowy powstanie jeszcze w tym roku w Modrzycy. A wszystko w ramach rządowego  Programu „Moje Boisko – Orlik 2012”

To dobra wiadomość dla dzieci, młodzieży, a także miłośników sportu. Boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki wraz z zapleczem sportowo – socjalnym powstaną w Modrzycy. Kompleks będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców. W połowie sierpnia Urząd Gminy Otyń rozstrzygnął przetarg na wykonanie inwestycji. Prace zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w listopadzie tego roku.

Więcej…

CAFLepsza obsługa klienta i organizacja pracy. W tym celu Urząd Gminy Otyń przystąpił do unijnego projektu „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą”

CAF to tak naprawdę jeden z systemów zarządzania jakością przeznaczony głównie dla urzędów administracji publicznej. System ten stanowi proste i łatwe narzędzie analityczne do wykonania samooceny i mierzenia postępów w udoskonalaniu pracy. 

Więcej…

Ceurokasa_maehcesz rozwinąć swoją firmę, kupić nowoczesne wyposażenie lub sprzęt? Nie wiesz jak pozyskać na to dofinansowanie? Skorzystaj z doradztwa i konsultacji Lokalnej Grupy Działania

716 tysięcy złotych jest do zdobycia w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior z Siedliska. Środki pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W ramach działań „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz  „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” wnioski można składać od 5 września do 3 października. Procedura nie jest wcale taka trudna.

Więcej…

bip

uczen_na_piatke_
uczen_najlepsza
wyrownywanie_szans

Lubuskie warte zachodu

orlik2012
Związek Międzygminny Eko-Przyszłość