Pozostałe aktualności

Otyń wśród Aktywnych Miast. Powalczymy o Puchar Rowerowej Gminy!

  • 10-03-2023
Otyń wśród Aktywnych Miast. Powalczymy o Puchar Rowerowej Gminy!
 
Do tej pory w coraz popularniejszej w całym kraju (ponad 48 tys. uczestników w 4. edycji) rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski mogły brać udział wyłącznie miasta prezydenckie. Nasi mieszkańcy ochoczo kręcili więc kilometry dla Nowej Soli i Zielonej Góry. Najbliższa edycja tej zabawy przynosi bardzo oczekiwaną zmianę – teraz każda gmina może powalczyć o ten puchar! Powalczymy i MY! Za pomocą instalowanej na telefonach aplikacji Aktywne Miasta powalczymy o tytuł Rowerowej Gminy Roku.
Już 21 marca startuje trwająca miesiąc akcja pod hasłem „Rowerowa Stolica Polski Trening 2023”. Szczególnie dla osób, które do tej pory nie korzystały z tej aplikacji potrafiącej zliczać nie tylko kilometry pokonywane na rowerach, będzie to idealna okazja, żeby dobrze się z nią zapoznać.
Właściwa rywalizacja, podczas której będziemy kręcić dla Otynia, w czerwcu. Już dziś zachęcamy do dołączenia. Jak co roku każdy będzie mógł sprawdzić się nie tylko na tle uczestników z całego kraju, ale również, a może nawet przede wszystkim wśród współmieszkańców, znajomych, przyjaciół zapisanych do małych lokalnych grup kręcących dla naszego miasta.
I już dziś możemy powiedzieć, że w roku 700-lecia Otynia będziemy chcieli szczególnie podziękować każdemu, kto wykręci dla nas właśnie minimum 700 km! Kolejne informacje będziemy na bieżąco publikować na profilu Urzędu na Facebooku, szukajcie ich też na stronach organizatorów oraz na plakatach i ulotkach, które będą dostępne w naszej Stacji Kultura przy ścieżce rowerowej.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją